8. strokovno srečanje slovenskih nabavnih konzorcijev mednarodne znanstvene literature

Pogled na odprto znanost

#sicisl18 #os18Lj

Ljubljana, 11. september, 2018

ZAČETNA STRAN \

PROGRAM \

PREDAVATELJI \

SPONZORJI \

REGISTRACIJA \

VIDEOPRENOS \

LOKACIJA \

Sledite nam

Vabimo vas na enodnevno strokovno srečanje, ki bo 11.septembra 2018 v Ljubljani.

V ŽIVO

Prvi sklop

Drugi sklop

Strokovni posvet bo obravnaval  tri pomembne in prepletajoče se tematike:

- gonilne sile sprememb: odprti dostop in principi FAIR uporabe raziskovalnih podatkov
- znanost za vsakogar (Citizen Science)
odprta znanost in upravljanje kulturnih sprememb

Izzivi odprte znanosti

Znanost se vseskozi spreminja. Soočamo se s številnimi spremembami na področju izvajajanja raziskovalnega dela, na področju dokumentiranja in razširjanja znanstvenih informacij, na področju  sodelovanja med raziskovalci ter na področju ocenjevanja raziskovalnega dela...  V spremembe raziskovalnega okolja se pomembno vključujejo tudi koncepti odprte znanosti. Kakšna je vloga akademskih knjižnic pri podpori tem spremembam in ali knjižnice to vlogo sploh imajo?  Kakšna so trenutni pogledi in načrti v različnih evropskih državah na tem področju? Kako se regije in države med sabo razlikujejo?

Od leta 2015 na naših strokovnih srečanjih vseskozi obravnavamo probleme in izzive odprte znanosti, predvsem osem temeljnih konceptov odprte znanosti, ki jih prepoznala in določila tudi Evropska komisija v okviru Open Science Policy Platform.

Prepričani smo, da tovrstna strokovna srečanja omogočijo pridobivanje dodatnih znanj in praktičnih izkušenj, ki temeljijo na principih odprte znanosti kot tudi možnost strokovnega povezovanja.

Strokovno srečanje bo potekalo v angleškem jeziku. Kotizacije ni, je pa potrebna predhodna prijava.

Veselimo se vaše udeležbe.

Predavatelji in udeleženci okrogle mize:

• Dr. Paul Ayris, Pro-Vice- Provost (UCL Library Services), Chief Executive, UCL Press, co-Chair of the LERU INFO Community (League of European Research Universities)
  • Colleen Campbell, Open Access 2020 Initiative, Max Planck Digital Library
  • Dunja Legat MSc., University of Maribor Library
  • Federica Rosetta, Director Global Strategic Networks, Elsevier
  • Massimiliano Carloni, Solution Consultant, Clarivate Analytics
  • Dr. Luka Šušteršič, Jožef Stefan Institute
  • Dr. Ana Slavec, InnoRenew CoE
  • Miro Pušnik, MSc., Central Technological Library at the University of Ljubljana

... več o predavateljih

Creative Commons licenca

All site content, except logos, potrait photos and where otherwise noted, is licensed under aa Creative Commons Attribution (CC BY) license.